Innowacja pedagogiczna w I klasie

Uczniowie klasy 1 w roku szkolnym 2019/2020 będą realizować Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki.

Innowacja opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem.

Cele innowacji

• rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,

• rozwijanie aktywności czytelniczej,

• doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,

• zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,

• integracja zespołu klasowego,

• współpraca nauczyciela i uczniów z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju i zagranicznymi szkołami polonijnymi poprzez wspólną wymianę doświadczeń na stronie projektu.

Projekt składać się będzie z trzech MODUŁÓW:

I MODUŁ - od 01.10.2019r. do 31.12.2019r. - FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI

II MODUŁ - od 01.01.2020r. do 29.02.2020r. - ZWIERZĘCE LEKTURKI SPOD CHMURKI

III MODUŁ - 01.03.2020r. do 30.04.2020r. - POLSKIE LEKTURKI SPOD CHMURKI

W każdym z modułów wychowawca z uczniami wybierze jedną spośród czterech zaproponowanych lektur, do której wykona co najmniej cztery zadania. Lektury będą czytane przez nauczyciela lub samodzielnie przez uczniów, a także przez zaproszonych gości.

Narzędziem pracy uczniów będzie Lekturnik, w którym będą notować różnorodne zadania związane z czytaną lekturą. Miłej nauki i zabawy!

Wychowawca: Dorota Wierzbowska