• II i III miejsce w województwie - badminton
      • Uczestniczymy w ogólnopolskim projekcie z WDROŻENIA MYŚLENIA KRYTYCZNEGO W SZKOLE
          • Święto Szkoły 2019

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej. Celebrował ją proboszcz, ks. Krzysztof Dąbrowski. Po nabożeństwie zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie przeszli do budynku szkoły na główną część obchodów. Pan Dyrektor Karol Łebkowski powitał gości, którzy zaszczycili swoją obecnością: Pana Tomasza Tyszkę – Dyr. Zarządu Ekonomicznego Szkół Gminy Łomża, Panią Bożenę Jackowską - Radną Gminy Łomża, Panią Agatę Tyborowską – Przewodniczącą Rady Rodziców, Pana Czesława Filipkowskiego – przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej Uniqa oraz rodziców. Następnie podkreślił rangę święta, przypominając, że patron szkoły to już Święty Jan Paweł II. Wypowiedział ważne słowa, stwierdzając, że młodzież szkoły powinna czerpać aspiracje i wzorować się na przykładzie tego wybitnego człowieka, który był niezwykle skromny, pracowity, a przede wszystkim wrażliwy na po

• DZIEŃ KROPKI

16 września dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie klas młodszych naszej szkoły świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to stwarza doskonałą okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Historia tego święta sięga 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

• Lekcja historii ze specjalistą

O wybuchu II wojny światowej mieli okazję posłuchać starsi uczniowie z klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach. Placówkę odwiedziła pani Magdalena Dzienis-Todorczuk – specjalista Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku. Spotkanie związane było z obchodzonymi 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pani Magda w interesujący sposób przedstawiła sytuację, jaka panowała na ziemiach polskich we wrześniu 1939 r. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć zdjęcia wykonane przez żołnierzy Wehrmachtu z omawianego okresu. Ich kopie zostały udostępnione przez Archiwum Państwowe w Łomży. Spotkanie odbyło się 10 września 2019 roku.

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

2 września uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Kupiskach rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Mszy przewodniczył ks. K. Dąbrowski, katecheta i proboszcz parafii, który modlił się o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym i katechetycznym dla całej społeczności: uczniów, rodziców i nauczycieli. Po Eucharystii zgromadzeni udali się do szkoły. Przybyłych powitała przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, Julka Filipkowska, która następnie przekazała głos panu dyrektorowi –
            K. Łebkowskiemu. Dyrektor szkoły powitał oficjalnie społeczność szkolną oraz przybyłych gości, p. B. Jackowską – radną gm. Łomża, p. M. Zaczka – radnego gm. Łomża, p. A. Karwowską – przewodniczącą RR, proboszcza parafii – ks. K. Dąbrowskiego oraz p. J. Tafiłowskiego – dzielnicowego gm. Łomża. Przemawiając do zgromadzonych, przypomnia

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

19 czerwca 2019r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019.
            O godzinie 8.00 wszyscy uczestniczyli we Mszy Świętej, która została odprawiona w miejscowym kościele. Następnie młodzież za sztandarem udała się do szkoły, by kontynuować uroczystości. Tu ostatni raz uroczyście odśpiewano hymn narodowy, a następnie wysłuchano słów, jakie w liście skierował do społeczności szkolnej pan Piotr Kłys – Wójt Gminy Łomża. Życzył on wszystkim m.in. tego, aby upragniony czas odpoczynku od codziennych zmagań był radosny, pełen niespodzianek i miłych chwil. Podziękował młodzieży i nauczycielom za trud całorocznej pracy. Do podziękowań i gorących życzeń dołączyła pani Bożena Jackowska - radna Gminy Łomża.
            Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, p. Karol Łebkowski, który podsumował owoce całorocznej pracy. Krótko przedstawił wyniki egzaminu ósmoklasisty, pogratulował też uczniom, którzy o

• ŚWIĘTUJEMY WAŻNE ROCZNICE DLA POLSKI

W środę 8 maja 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 228. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 79. Rocznicy zbrodni katyńskiej i 84. Rocznicy kapitulacji III Rzeszy (zakończenia II wojny światowej w Europie). Akademię poprowadzili wspólnie Maja Jakubiak i Maciej Osiecki, oboje z klasy 6. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie z klas 4-7 przedstawili montaż słowno – muzyczny, w którym zawarli najważniejsze fakty wyżej wymienionych wydarzeń.

• Gmina Łomża
      • PWSIiP