• #KARTKA DLA MEDYKA

• W odpowiedzi na propozycje psychologa szkolnego, przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji „Kartka dla Medyka”, która polega na stworzeniu kartki z życzeniami i podziękowaniami dla pracowników służby zdrowia. Nasi uczniowie również okazali wdzięczność za trud i poświęcenie.  Z klasy V prace wykonali : Zuzanna Osiecka, Zuzanna Jakubiak, Szymon Malinowski, Julia Żylińska, Maciej Zaczek, Nikola Niksa, Paweł Narewski i Piotr Wysmułek. Klasa IV: Weronika Boryszewska (wraz z siostrą Dominiką), Klaudia Kuczyńska, Maja Kołota, Maja Malinowska i Nikola Żebrowska.

Brawo klasa 3A! Uczniowie również dołączyli się do akcji i wykonali piękne prace. Brawo: Hubert Florczyk, Gabriel Kupidłowski, Lena Kitowska, Gabriel Kalinowski, Piotr Świerczewski, Angelika Pawczyńska, KrystianTomaszewski, Ewa Zakrzewska, Julia Wieczorek, Wiktor Szerszniew

Z klasy I A prace przesłali: Kuba i Julia Szudrawska.

Dziękujemy.

• Euroschola.eu - Razem damy radę!

• Trzy komputery trafiły do naszej szkoły.

Komputery zostały pozyskane w ramach projektu "Euroschola.eu - Razem damy radę! - nieodpłatnego wynajmu dla uczniów szkół w czasie zamknięcia placówek w okresie epidemii koronawirusa. Komputery zostały przeznaczone do zapewnienia uczniom dostępu do zdalnej edukacji.

• ARDUINO DAY 2020

• Dzisiaj o godzinie 11 odbyła się transmisja on-line w ramach Arduino Day, wydarzenie przygotowali pracownicy Politechniki Warszawskiej. Nasi uczniowie i ich rodzice mogli zobaczyć ciekawe projekty studentów oraz dowiedzieć się jak zbudować, w tani sposób, własnego robota.

Zacznijmy od początku, głównym celem  twórców  Arduino  było udostępnienie małego i taniego zestawu, który będzie zawierał niezbędne minimum do nauki programowania. Płytka ta powstała jako pomoc dydaktyczna we Włoszech, szybko stała się  międzynarodowym hitem, który używany jest obecnie przez miliony osób z całego świata.  Jest to obecnie najpopularniejsza płytka do nauki elektroniki i programowania. Dzięki temu modułowi praktycznie każdy może zacząć budować ciekawe, programowalne urządzenia elektroniczne, a jednym ograniczeniem jest własna wyobraźnia.  Na poniższych zdjęciach widać zestaw, który kosztuje około 46 złotych.

• Dzień Otwarty Szkoły 2020

• W dniu 10 marca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II                      w Kupiskach  po raz kolejny odbył się Dzień Otwarty. Spotkanie  rozpoczęło się  występem chóru szkolnego. Następnie głos zabrał  Dyrektor – Pan Karol Łebkowski, który  powitał zebranych oraz zaprezentował  bazę szkoły i  ofertę edukacyjną na rok szkolny 2020/2021. Nasi uczniowie osiągają wysokie sukcesy w nauce oraz w sporcie.  W bieżącym roku szkolnym 18 uczniów   zostało uhonorowanych Stypendium Wójta Gminy Łomża. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Podczas uroczystości został  rozstrzygnięty konkurs na najlepszy filmik reklamowy, promujący  naszą szkołę pod hasłem ,,Nakręć się na szkołę’’. Zwycięzcom wręczono dyplomy i atrakcyjne nagrody. Goście mieli  możliwość zapoznania się z ważnymi wydarzeniami z życia szkoły oraz osiągnięciami uczniów, oglądając prezentację multimedialną.

Dużo   dobrej zabawy i   śmiechu dostarczyło przedstawienie pt. ,,Smerfy’’ w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Młodzi aktorzy, przygotowani pod kierunkiem Pani Małgorzaty Nasiadko i Pani Bożeny  Niebrzydowskiej, przekonywali, że szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale też zabawy, dzięki której można wiele zrozumieć. Przedstawiając humorystyczne scenki udowodnili, że zło da się  pokonać, a dobro czynione drugiemu człowiekowi powraca. Przedstawieniu towarzyszyła muzyka, śpiew oraz taniec. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I - III zaprezentowały układy taneczne.

Po uroczystości gości zaproszono do zwiedzania budynku szkoły. W salach lekcyjnych  czekali na nich nauczyciele i uczniowie. Była demonstracja zestawów edukacyjnych, składających się z  robotów, a także gry i zabawy dydaktyczne z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu oraz innych pomocy naukowych.  Rodzice mieli możliwość spotkania i rozmowy z kadrą pedagogiczną.  Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy  Dnia Otwartego przekonali się, że nasza szkoła   to odpowiednie miejsce edukacji  dzieci. Zapraszamy do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach!

• Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintonie.

• 8 marca 2020 roku w Nowogrodzie rozegrano Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Wyniki dziewcząt: I miejsce Weronika Żelazna; IV miejsce Amelia Sawicka; XI miejsce Maja Jakubiak. Wyniki chłopców: I miejsce Szymon Zawalich; II miejsce Bartosz Kołota; V miejsce Sebastian Rokuszewski; XII miejsce Hubert Kania. Nauczyciel wf Adam Wszeborowski

• Cukierkowy Konkurs Czytania

• W ramach realizacji II modułu innowacji pedagogicznej Czytam z klasą odbył się Cukierkowy Konkurs Czytania. Uczniowie klasy pierwszej popisywali się swoimi umiejętnościami. Jury w osobie p. Ireny Kubrak i p. Zbyszka Końskiego przyznało wiele nagród. Brawo pierwszaki👍.

• PIŁKA RĘCZNA - ZAWODY W PIĄTNICY

• II miejsce chłopcy

III miejsce dziewczęta

W szkole podstawowej w Piątnicy w dniu 22.02.2020r odbyły się igrzyska dzieci półfinał grupy zachodniej w piłce ręcznej. Dziewczęta po zaciętej walce i bardzo dobrej grze zajęły III miejsce. Szkołę reprezentowały:Marysia Jankowska, Angelika Świerczewska, Karolina Filipkowska, Julia Sokołowska, Maja Liżewska, Paulina Żelazna Aleksandra Bączek, Aleksandra Domitrz. Chłopcy natomiast wywalczyli pewne II miejsce i tym samym awansowali na finały grupy zachodniej. Szkołę reprezentowali: Mateusz, Faryna, Jakub, Openchowski, Piotr Malicki, Szymon Szczytkowski, Jakub Małkowski, Sebastian Łomotowski, Dawid Barzyk, Łukasz Nasiadko. GRATULACJE