• Zarząd Samorządu Uczniowskiego

        • Jakub Pawelczyk, klasa VIII - przewodniczący

         

        • Maja Malinowska, klasa VIII - zastępca przewodniczącego

         

        • Mikołaj Osiecki, klasa VII - zastępca przewodniczącego

         

        • Tomasz Łomotowski, klasa VI, - członek zarządu SU

         

         

        Opiekun samorządu:

        • Małgorzata Nasiadko

         

                    W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach  prężnie działa Samorząd Uczniowski. Stanowi go cała społeczność szkolna.  Uczniowie co roku wybierają swoich przedstawicieli, którzy bezinteresownie działają na rzecz szkoły.

                   Głównym celem Samorządu Uczniowskiego jest:

        • wdrażanie uczniów do samodzielnego rozwiązywania problemów,
        • współpraca z władzami szkoły, opiniowanie niektórych dokumentów,
        • dbanie o dobre imię i honor szkoły,
        • reprezentowanie szkoły na zewnątrz,
        • kultywowanie i wzbogacanie tradycji szkoły,
        • rozwijanie aktywności, samorządności  i  twórczej postawy uczniów,
        • kształtowanie umiejętności zespołowego działania,
        • rozwijanie demokratycznych form współżycia i współdziałania uczniów,
        • organizowanie życia kulturalnego, wypoczynku i rozrywki.

                 Aktywna praca w SU daje młodzieży szansę, aby miała ona realny wpływ na to , co dzieje się         w szkole, uczy działania w zespole, podejmowania decyzji i brania za nie odpowiedzialności.         Tradycją  naszej szkoły stały się  uroczyste akademie, podczas których  uczniowie klasy pierwszej  przyjmowani są w poczet braci szkolnej.   Niewątpliwie ważnym wydarzeniem  jest tez akademia  z okazji Dnia Nauczyciela i Święto Patrona Szkoły.

               Samorząd Uczniowski czuwa również nad tym, aby regularnie i bez żadnych zakłóceń odbywały się dyskoteki  szkolne.

                 Samorząd   Uczniowski  jest  współorganizatorem  obchodzonego  1  czerwca Międzynarodowego Dnia Dziecka. Święto to nabiera w naszej szkole sportowego charakteru             i przebiega w każdym roku pod innym hasłem. Jest imprezą lubianą przez młodzież, ponieważ dostarcza wielu atrakcji i radosnych przeżyć. Sportowa rywalizacja klas w duchu walki fair play, fetowanie zwycięstw czy wspólne przeżywanie porażek łączy młodzież, umacnia więzi, integruje. Tradycyjnie imprezę kończy  dyskoteka  i lody.

                            Rokrocznie w marcu Samorząd Uczniowski współorganizuje Dzień Otwarty Szkoły. Akcja ta ma na celu zaprezentowanie rodzicom i maluszkom oferty edukacyjnej, a także bazy dydaktycznej naszej placówki. Na te okoliczność przygotowywane jest przedstawienie, a także organizowane spotkanie z Dyrekcją Szkoły i nauczycielami.

                    Samorząd Uczniowski  rokrocznie  organizuje  Noworoczny  Bal  tzw. choinkę szkolną. Niekonwencjonalne stroje i dobra muzyka sprawiają, że impreza  cieszy się wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem młodzieży.

                      Od dwóch lat uczniowie Samorządu Szkolnego organizują Dzień Bezguścia/Dzień Piżamy obchodzony  w ramach Dni Kultury Uczniowskiej.          

                        Szkoła nasza rozwija społecznie, uczy wrażliwości, współpracy i działania na rzecz innych. Praca w Samorządzie Szkolnym kształtuje postawę bezinteresowności, wrażliwości
        i altruizmu.  Do ważnych akcji, które prowadzi SU należą: zbiórki pieniędzy dla chorych czy potrzebujących ze szkoły i gminy, uczestnictwo w przedświątecznych zbiórkach żywności, odwiedziny  podopiecznych domu pomocy społecznej, domu księży emerytów; udział w akcjach „Góra grosza”, „Wszystko dla dzieci”, „Nadzieja w nakrętce”.  Działalność charytatywna przybiera różne formy: od imprez, wymagających dużego nakładu pracy, poprzez zbiórki pieniędzy czy pomoc materialną organizowaną na terenie szkoły, po współpracę z instytucjami opiekuńczymi. Niewątpliwie młodzież nasza jest otwarta na rzecz potrzebujących pomocy. Uczniowie poświęcają swój wolny czas dla innych, ale przynosi to im wiele satysfakcji i radości, i pokazuje, że warto coś dać z siebie innym.

                      Działalność   Samorządu Uczniowskiego jest niezwykle bogata i różnorodna. Przedstawione przedsięwzięcia nie wyczerpują bogatego wachlarza inicjatyw.  Uczniowie podejmują szereg działań, potrafią wspaniale współpracować ze sobą, przygotować dobrą  imprezę   i aktywnie w niej uczestniczyć.  Na uznanie zasługuje fakt, iż wcielają  w życie śmiałe, nowe przedsięwzięcia, ale też z sukcesem kontynuują  działania podejmowane przez  swoich poprzedników.