• AKADEMIA Z OKAZJI 232. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

• W piątek 28 kwietnia 2022 roku odbyła się  w naszej szkole uroczystość z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię poprowadzili wspólnie Julia Klimaszewska i Karolina Zakrzewska z klasy 4. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie z grupy 6-latków i 4 klay przedstawili montaż słowno – muzyczny, w którym zawarli najważniejsze fakty wyżej wymienionych wydarzeń.

3 maja 1791 roku  Sejm uchwalił konstytucję, która oficjalnie była pierwszą w Europie i drugą na świecie tego typu ustawą zasadniczą. Konstytucja 3 Maja miała zreformować i wzmocnić państwo, które było już okrojone poI rozbiorze. Mimo że Konstytucja nie weszła w życie, to w sensie symbolicznym dawała Polakom siłę podczas 123 lat niewoli i do dziś jest jedną z najpiękniejszych kart naszej historii.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszej uroczystości.