• Dzień Otwarty Szkoły 2023

•   W dniu 15 marca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach po raz kolejny odbył się Dzień Otwarty. Spotkanie rozpoczął Dyrektor szkoły, Pan Karol Łebkowski, który powitał gości: Wójta Gminy Łomża, Pana Piotra Kłysa, zastępcę Wójta Gminy Łomża, Pana Cezarego Zborowskiego, Sekretarza Gminy Łomża, Panią Dorotę Pazik, Dyrektora Zarządu Ekonomicznego Szkół Gminy Łomża, Pana Tomasza Tyszkę, dzieci oraz rodziców.

Pierwszym punktem uroczystości było wręczenie stypendiów naukowych Wójta Gminy Łomża uczniom, spełniającym określone kryteria, tj. średnia ocen 5,33 oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Wyróżnienia otrzymało 26 uczniów ze szkół działających na terenie Gminy Łomża.  Najwyższe wyniki uzyskała Lena Godlewska – uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Konarzycach ze średnią ocen 6,0. Wśród laureatów znalazło się sześciu uczniów naszej szkoły: Izabela Lemańska, Jakub Pawelczyk, Olga Lemańska, Aleksandra Tomaszewska, Alexandra Bednarczyk i Bartłomiej Nasiadko. Wójt Gminy Łomża podkreślił, że uczniowie odnoszą duże sukcesy, uzyskują wysokie wyniki na egzaminach zewnętrznych.Mają możliwość rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań na zajęciach dodatkowych.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali spektakl teatralny pt. ,,W przyjaźni siła i szczęście’’, przygotowany pod kierunkiem Pani B. Niebrzydowskiej i Pani M. Nasiadko. Młodzi aktorzy przypomnieli zebranym, co jest w życiu najważniejsze, na kogo można liczyć w trudnych chwilach  i co daje prawdziwą radość. Każdy z nas potrzebuje wiernych i prawdziwych przyjaciół, dzięki którym życie staje się łatwiejsze i piękniejsze.

Po części artystycznej głos zabrał  Dyrektor szkoły, Pan Karol Łebkowski. Przypomniał zasady rekrutacji oraz przedstawił nauczycieli, którzy będą wychowawcami grup przedszkolnych i  klasy I. W  roku szkolnym 2023/2024 dzieci z oddziałów przedszkolnych zostaną objęte opieką do godz. 16.30., co wynika ze zgłaszanych potrzeb. Na zakończenie podziękował za liczny udział w uroczystości i zaprosił do zwiedzania  szkoły. W salach lekcyjnych na gości czekali nauczyciele i uczniowie.

Można było porozmawiać na temat organizacji pracy szkoły, poznać ofertę zajęć, w jakich mogą uczestniczyć uczniowie, zobaczyć nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne.  Przygotowano  wiele atrakcji: gry i zabawy edukacyjne, zadania z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, pokaz pracy robotów, doświadczenia.

Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy uczestniczyli w Dniu Otwartym, są zadowoleni i przekonani, że Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kupiskach to bardzo dobre miejsce edukacji dzieci. Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu.  Do zobaczenia we wrześniu!