Prosimy o głosy dla Aleksandry Bączek z klasy 7A.
Link: https://poranny.pl/p/kandydat/aleksandra-bacze#coin-plebiscyty
Prosimy o głosy dla Aleksandry Bączek z klasy 7A.
Link: https://poranny.pl/p/kandydat/aleksandra-bacze#coin-plebiscyty
11 grudnia 2020 roku odbył się finał wojewódzki w unihokeju chłopców. Turniej został rozegrany w Zespole Szkół Katolickich w Białymstoku. Puchar za I miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Tomasz Smekta, a Maciej Osiecki zdobył wyróżnienie. Pokonaliśmy SP Wysokie Mazowieckie 10:0 i SP 2 Białystok 2:1. Skład złotej drużyny: Hubert Kania, Tomasz Jastrzębski, Paweł Szymański, Sebastian Rokuszewski, Dominik Zaczek, Maciej Osiecki, Tomasz Smekta, Patryk Zysk, Mateusz Faryna i Mateusz Polkowski. Trenerem zespołu jest Adam Wszeborowski.
II miejsce dziewcząt w województwie
Maja Jakubiak - najlepszą zawodniczką turnieju
Finał odbył się w Białymstoku 10 grudnia 2020 roku. Skład srebrnej drużyny: Alicja Kowalczyk, Paulina Żelazna, Karolina Filipkowska, Angelika Świerczewska, Julia Piotrowska, Maria Jankowska, Julia Pawelczyk, Maja Jakubiak i Martyna Dzierzgowska.
Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie uczniowie przerabiają rozdział o prawach człowieka. Dodatkowo, w swoim wolnym czasie, zapoznali się z historiami bohaterów tegorocznej akcji, dzięki temu powstało kilkadziesiąt listów.
Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka: na całym świecie rok do roku łączymy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane. W 2019 roku wysłaliśmy ponad 6,5 miliona wiadomości!
Po raz pierwszy Maraton został zorganizowany w Polsce w 2001 r. Na pomysł akcji wpadli aktywiści i aktywistki warszawskiej grupy lokalnej Amnesty.
W następnych latach akcja rozpowszechniała się na inne kraje. W 2019 r. setki tysięcy ludzi podjęły ponad 6,6 mln akcji w ponad 200 krajach i terytoriach na całym świecie. W Polsce napisaliśmy 370 669 listów w prawie 800 miejscach w całym kraju. W tym roku wierzymy, że Maraton znowu odniesie sukces.
Więcej informacji na temat akcji: https://maraton.amnesty.org.pl/
III miejsce dziewcząt
III miejsce chłopców
W dniu 2 grudnia 2020r w Białymstoku w sali SP 32 rozegrano Finał Wojewódzki w badmintonie drużynowym. Zespoły dziewcząt i chłopców SP Kupiski zagrały bardzo dobrze zdobywając brązowe medale w obu kategoriach. Dziewczęta w walce o srebrne medale przegrały z SP 32 Białystok 2-4, chłopcy również z SP 32 przegrali po zaciętym meczu 2-4. Brązowe medale zdobyli-dziewczęta: Maja Jakubiak, Maria Jankowska, Paulina Żelazna i Angelika Świerczewska, chłopcy: Tomasz Smekta, Maciej Osiecki, Sebastian Rokuszewski i Mateusz Polkowski. Trenerem zespołów jest Adam Wszeborowski.
I miejsce dziewcząt
I miejsce chłopców
30.11.2020 roku odbył się finał w Wysokiem Mazowieckiem. dziewczęta zagrały w składzie:
Policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży przeprowadziła w czwartek zajęcia online z uczniami klasy 5. Tematem spotkania były zagrożenia, jakie niesie za sobą nieumiejętne korzystanie z internetu. Mundurowa przypominała dzieciom, że nawet nie wychodząc z domu, można wyrządzić komuś krzywdę. Mówiąc o tym, policjantka wyjaśniła najmłodszym pojęcie cyberprzemocy i jakie są konsekwencje z tym związane. Przestrzegała uczestników spotkania, do czego może doprowadzić negatywna komunikacja na forach internetowych. Prowadząca spotkanie online uczulała dzieci, że nie zawsze osoba, z którą prowadzimy korespondencję internetową, musi być tą osobą, za którą się podaje. Na zakończenie spotkania, policjantka przestrzegała dzieci, że nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie "w sieci" może mieć konsekwencje w realnym życiu
24.10.2020 - II miejsce
25.10.2020 - I miejsce
24 i 25 października odbyły się Igrzyska dzieci . Dziewczęta i chłopcy naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze w powiecie .Zawody odbyły się w Piątnicy .Gratulujemy
Walczymy o maszt z biało-czerwoną flagą, który zostanie umieszczony przed Szkołą
w Kupiskach! Wszystko w rękach społeczności szkolnej.
Wejdźcie na stronę bialoczerwona.www.gov.pl i ODDAJ GŁOS POPARCIA na gminę Łomża (gmina wiejska)! Wypełnijcie i prześlijcie ankietę. Dzięki temu na terenie naszej gminy zostanie postawiony maszt z biało-czerwoną flagą! Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.
Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia (w przypadku naszej gminy jest to 100 głosów) on-line na bialoczerwona.www.gov.pl. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana na placu przed Szkołą Podstawową w Kupiskach.
„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.
Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.
21 października odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I na sztandar szkoły oraz ceremonia pasowania. Uczniowie klasy I przygotowywali się do tej uroczystości od dłuższego czasu. Zaprezentowali część artystyczną, wykazując się swoimi talentami, w której udowodnili swoją gotowość do wstąpienia w grono uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach.Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki oraz wypowiedziane słowa o przyjaźni i koleżeństwie w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Dzieci otrzymały dyplomy i prezenty. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.
W październiku Gmina Łomża przekazała naszej szkole zestaw składający się z 5 laptopów ze słuchawkami. Sprzęt został zakupiony w wyniku zamówienia publicznego w związku z realizacją projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła + w ramach OSE - Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Jest przeznaczony dla uczniów i nauczycieli, do wykorzystania w procesie nauki zdalnej, w czasie zamknięcia szkół spowodowanych epidemią COVID-19.
Gmina Łomża w ramach projektu zakupiła 12 laptopów i 28 tabletów. Do naszej szkoły 15 maja trafiły 3 laptopy i 4 tablety. W ramach tego wsparcia uczniowie mają możliwość wypożyczenia sprzętu w okresie nauki zdalnej.
https://bialoczerwona.www.gov.pl/
Walczymy o maszt z biało-czerwoną flagą, który zostanie umieszczony przed Szkołą
w Kupiskach! Wszystko w rękach społeczności szkolnej.
Wejdźcie na stronę i ODDAJ GŁOS POPARCIA na gminę Łomża (gmina wiejska)! Wypełnijcie i prześlijcie ankietę. Dzięki temu na terenie naszej gminy zostanie postawiony maszt z biało-czerwoną flagą! Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.
Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia (w przypadku naszej gminy jest to 100 głosów) on-line na . Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana na placu przed Szkołą Podstawową w Kupiskach.
„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.
Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.
16 października po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Kupiskach obchodzili Dzień Patrona, Jana Pawła II. Ważnym punktem uroczystości była Msza Święta w intencji uczniów i nauczycieli sprawowana dzień wcześniej w parafialnym kościele. Uroczystość
w szkole rozpoczął Pan Dyrektor Karol Łebkowski, który powitał przybyłych gości: Wójta Gminy Łomża, Pana Piotra Kłysa; Radną Gminy Łomża, Panią Bożenę Jackowską; Przewodniczącą Rady Rodziców, Panią Annę Karwowską oraz Proboszcza Parafii pw. Jadwigi Śląskiej w Kupiskach, Księdza Krzysztofa Dąbrowskiego.
Pan Dyrektor w swoim wystąpieniu podkreślił, że imię patrona jest dumą, ale też zobowiązaniem, by w codziennym życiu kierować się Jego myślami. Zwrócił się do młodzieży słowami wielokrotnie powtarzanymi przez Jana Pawła II „Bądźcie światłem, które świeci
w mrokach”. Następnie głos zabrał Pan Piotr Kłys. W swoim wystąpieniu również nawiązał do postaci patrona szkoły, przypominając Jego wielką wiarę, wiedzę, uczciwość, moralność
i dokonania, które powinny być wzorem do naśladowania dla obecnych i przyszłych pokoleń, dla uczniów tych szkół, którym patronuje. Złożył również najserdeczniejsze życzenia nauczycielom, gdyż tego dnia w szkole obchodzone jest także Święto Edukacji.
Kolejnym punktem programu była część artystyczna, którą rozpoczęły słowa: „Habemus Papam”. Młodzież w montażu słowno – muzycznym przypomniała pontyfikat Jana Pawła II, głoszoną przez niego naukę i ogromny wkład w budowanie cywilizacji miłości, patriotyzm
i umiłowanie Ojczyzny. Wspomnienia o papieżu (Jego pogoda ducha, trudne spotkania, dalekie podróże, przyjazdy do Ojczyzny, twórczość literacka, zmagania z chorobą, śmierć naznaczona cierpieniem) przeplatane pięknymi piosenkami („Ty prowadzisz nas”, „Nie zastąpi Ciebie nikt”) przypomniały wszystkim, że mamy od kogo czerpać wzór wiary, mądrość i hart ducha. Dopełnieniem głębokich tekstów papieża i o papieżu była prezentacja multimedialna, która u wielu wywołała łzę radości, rozrzewnienia, ale też smutku. Na zakończenie uroczystości młodzież złożyła kwiaty pod płaskorzeźbą Jana Pawła II i odśpiewała Jego ulubioną pieśń „Barkę”.
14. rocznica nadania szkole imienia Papieża - Polaka była niezwykłe uroczysta, ale też inna niż w latach poprzednich. Z powodów bezpieczeństwa uczestniczyli w niej tylko reprezentanci poszczególnych klas. Pozostali uczniowie w salach lekcyjnych odtwarzali część artystyczną, która została zarejestrowana dzień wcześniej późnym popołudniem.
M. Nasiadko
We wtorek 29.09.2020 r. o godz. 09.35 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach odbył się wykład pt. Polscy zesłańcy w ZSRS w latach 1939-56.
W spotkaniu udział wzięli: Pani Nina Żyłko – sekretarz Oddziału Związku Sybiraków w Łomży, Pan Henryk Kowlewski – emerytowany wojskowy oraz uczniowie z klas 6, 7 i 8 wraz z opiekunami. Na początku Pani Nina opowiedziała zebranym o wojennych losach swojej rodziny, pobycie na Syberii. Następnie głos zabrał Pan Henryk, który jest synem Sybiraka, przybliżył zebranym wybrane informacje o II wojnie światowej. W swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie patriotyzmu, przypomniał o tym, że wolność nie jest dana raz na zawsze, trzeba o nią dbać. Wspominanie historii to nasz wspólny obowiązek. Szkoła otrzymała od gości cenne pamiątki.
Wykład jest jednym z wydarzeń, organizowanych w tym roku przez naszą placówkę, obok odsłonięcia wystawy i konkursu plastycznego, mających na celu przybliżenie młodemu pokoleniu tematyki zsyłek na Syberię.
Powered by aSc EduPage