• Dzień  Otwarty  w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach

9 marca 2022r. w Szkole Podstawowej w Kupiskach odbył się  Dzień  Otwartych Drzwi. Tradycją jest, że gościmy wówczas maluszki  i młodzież (oraz ich rodziców), którzy od nowego roku rozpoczną naukę w placówce.

To ważne wydarzenie rozpoczęli przedstawiciele SU (Paulina Żelazna kl. VIII a
            i Maja Żelechowska kl. VIII a), witając wszystkich serdecznie. Następnie Pan Dyrektor, Karol Łebkowski, zaprezentował ofertę edukacyjną szkoły, jej mocne strony, osiągnięcia dydaktyczne i sportowe uczniów. Pan Dyrektor z chlubą podkreślił  to, z czego kadra pedagogiczna i uczniowie mogą  być dumni: bogata baza dydaktyczna, duży i różnorodny wachlarz zajęć dodatkowych, miła i przyjazna atmosfera. W swoim wystąpieniu Pan Dyrektor zapewnił, że priorytetem dla pracowników szkoły jest bezpieczeństwo uczniów i ich rozwój, dlatego szkoła podejmuje szereg inicjatyw, aby te cele osiągnąć.

Po krótkim wystąpieniu w radosny nastrój przybyłych gości wprowadził występ  młodzieży. Uczniowie, pod opieką p. D. Wierzbowskiej i p. M. Nasiadko, zaprezentowali  zabawną piosenkę o szkole, a także (nie)poważnie  kilka utworów z repertuaru Jana Brzechwy. Nietuzinkowe umiejętności pokazali uczniowie kl. III, którzy mistrzowsko zatańczyli z krzesłami i wykonali taniec „Biedronka”. Wykazali się dużymi zdolnościami aktorskimi, a także tanecznym zacięciem.

Tego dnia nie mogło zabraknąć elementu jedności z mieszkańcami Ukrainy oraz jej uchodźcami. Oczy całego świata skierowane są bowiem za naszą wschodnią granicę, gdzie toczy się wojna. Uczennice pięknie odśpiewały „Modlitwę o pokój”, która wywołała łzy
            w oczach  u  niejednego odbiorcy.

Na koniec młodzież zaprosiła przybyłych gości do zwiedzenia poszczególnych klasopracowni, w których na gości czekali opiekunowie.

Udział w Dniach Otwartych dał szansę otrzymania informacji o szkole i  o tym, jak się
            w niej  pracuje, ale też jak spędza wolny czas. Dziękujemy przybyłym gościom za podjęcie trudu i pozytywną odpowiedź na nasze zaproszenie.

• ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

• Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji:21.02.2022r.  – 10.03.2022r.

Miejsce Akcji: SP KUPISKI – plac szkoły

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

e-mail:eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP