• Podsumowanie pierwszego roku w programie Klasa z ECDL

• Program usprawnia i uatrakcyjnia naukę informatyki w szkole. Zapewnia wysoki, europejski standard nauczania. Uczestniczy w nim wiele szkół z całej Polski. Głównym jego celem jest uzyskanie przez uczniów międzynarodowgo certyfikatu potwierdzającego umiejętności komputerowe, aby go otrzymać należy zdać 4 egzaminy (B1-budowa komputera, B2-obsługa internetu, B3 – przetwarzanie tekstów i B4 – korzystanie z arkusza kalkulacyjnego). Korzyści z jego posiadania to:

- poszerzenie własnych umiejętności informatycznych,

- otrzymanie wyższej oceny z informatyki,

- podstawa do zwolnienia z zajęć informatycznych na studiach (kierunki nieinformatyczne),

- większe kwalifikacje zawodowe (wyższe zarobki, np. w Wielkiej Brytanii).

Dla uczniów z klas 5-8 zostały utworzone konta na platformie edukacyjnej Exebook, stworzonej przez Polskie Torzarzystwo Informatyczne, w celu przygotowania do egzaminów. Na lekcjach informatyki przy omawianiu treści z podstawy programowej korzystamy z tej platformy, rozwiązujemy dodatkowe zadania.

W roku szkolnym 2021/2022 łącznie odbyło się w naszej placówce 22 egzaminy, średnia zdawalność to 77%, należy podkreślić, że do tych samych testów przystępują również osoby dorosłe, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.